+11°C Повремено облачно Weather

Skopje, Macedonia

Вести

Времето денес: Облачно и ветровито со слаб дожд

Времето денеска во Македонија ќе биде повремено облачно. Ќе дува умерен ветер од северен правец што ќе услови благо опаѓање на дневната температура. Утринската температура ќе се движи од три до осум, а дневната од девет до 15 степени. Во

[Прочитај повеќе...]

Сцена

ФОТО: Елена Ристеска со уште еден одличен настап во „Твоето лице звучи познато“

Македонската пејачка Елена Ристеска на познатото шоу „Твоето лице звучи познато“ овој пат ја имитираше Нина Бадриќ со песната „Такви као ти“. Популарната хрватска пејачка Нина Бадриќ веднаш по синоќешниот настап на Елена во шоуто „Твоето лице звучи познато“ на

[Прочитај повеќе...]

Забава

ВИДЕО: Мечка вознемирено трчала на коловозот од патот Кичево – Охрид

Мечка истрчала на коловозот од патот Охрид – Кичево и вознемирена трчала меѓу автомобилите, објави „Охрид 1“. На видео снимката која ексклузивно ја објавува Ohrid1.com се гледа дека во еден момент мечката се качува на еластичната ограда и оградата од

[Прочитај повеќе...]

Спорт

Инцидент на натпреварот Албанија-Србија: Уапсен братот на албанскиот премиер Еди Рама

Орфи Рама, братот на албанскиот премиер Еди Рама, е уапсен вечерва во ВИП-ложата на стадионот на Партизан под основано сомневање дека го организирал и раководел со инцидентот со албанското знаме по кој беше прекинат фудбалскиот натпревар меѓу репрезентациите на Србија

[Прочитај повеќе...]